Σε περίπτωση που χρησιμοποιείτε το Outlook 2013 για να διαχειρίζεστε τα email σας και επιθυμείτε να κάνετε Import email σας, ακολουθήστε τις οδηγίες που περιγράφονται παρακάτω :
1. Ανοίξτε το Outlook 2013 και μεταβείτε File , Open & Export και έπειτα Import/Export.
2. Επιλέξτε import from another program or file και Next.
![](https://attachments-eu1-cloud-deskpro-com.s3.amazonaws.com/files/28334/29319/29318238BTYYPGQTTBAYAAT0-1666835610234.png)
3. Επιλέξτε Outlook Data File (.pst) και Next.
4. Πλοηγηθείτε στην τοποθεσία που έχετε αποθηκευμένο το backup των email σας και Next
![](https://attachments-eu1-cloud-deskpro-com.s3.amazonaws.com/files/28334/29319/29318242MWXYRZHHXWMANDP0-1666835663085.png)
5. Επιλέξτε τον φάκελο στον οποίο επιθυμείτε να ανεβάσετε το backup σας και κλικ στο Finish. Σε περίπτωση που το αρχείο σας έχει κωδικό πληκτρολογήστε τον στο πεδίο που θα εμφανιστεί.