Σε περίπτωση που χρειαστεί να ενεργοποιήσετε το authentication στον email λογαριασμό σας που έχετε στήσει στον Thunderbird Client, ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα :
1. Ανοίξτε το Thunderbird και κάντε δεξί κλικ στον email λογαριασμό που βρίσκεται επάνω αριστερά και επιλέξτε Settings. Στο νέο παράθυρο διαλόγου που θα ανοίξει, επιλέξτε Διακομιστής εξερχομένων (SMTP)
![](https://www.papaki.com/support/kb/assets/Thunder_SmtpAuth1.png)
2. Επιλέξτε Επεξεργασία
3. Στο παράθυρο διαλόγου με τίτλο Διακομιστής SMTP και συγκεκριμένα στην κατηγορία Ασφάλεια και Πιστοποίηση, τροποποιήστε ως θέλετε την Ασφάλεια σύνδεσης και Μέθοδο πιστοποίησης.
Δείτε επίσης :